Android 10 phone with 4.4 inch display and 48MP camera
Sorry, we were not able to find any results that match your search criteria.
| Type | Super AMOLED, HDR10 |
|---|---|
| Screen Resolution | 1080 x 2400 pixels |
| Screen Size | 6.44 inch (16.4 cm) |
| Touch Screen | Yes |
| Front | - |
|---|---|
| Rear | - |
| Flash Type | LED flash, HDR, panorama |
| Video Recording | 4K@30fps, 1080p@30/60fps |
| Release Date | April 2020 |
|---|---|
| Operating System | Android Android 10, Funtouch 10.0 |
| Processor Type | Qualcomm SDM712 Snapdragon 712 (10 nm) |
| Processor Speed | 2.3 GHz |
| Graphics Processor Type | Adreno 616 |
| SIM Card | - |
| Battery Capacity | Not available |
| Battery Features | - |
| RAM | 8GB |
| Internal | 128GB |
| Expandable | - |
| Width | - |
|---|---|
| Height | - |
| Thickness | - |
| Weight | - |
| Material | - |
| Colours | - |
| Water and Dust Resistance | No |
| Intelligence | - |
|---|---|
| NFC | No |
| GPS | Yes |
| Sensors | - |
| Audio Formats | - |
| Video Formats | - |
| Maximum Data Speed | - |
|---|---|
| WiFi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| USB | USB Type-C 2.0, USB On-The-Go |
| Networks | - |
| Frequencies | - |
| Headphone jack | No |
| Connectivity Features | Bluetooth |